לוגו של חברת סיגריות אלקטרוניות BreezyClouds
סיגריות אלקטרוניות - הדרך הקלה והנעימה לעולם ללא טבק
מס על סיגריות אלקטרוניות יחזיר אותנו לעשן

מס על סיגריות אלקטרוניות – הסוף לאלטרנטיבה פחות מזיקה?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב print
Print

ראשי פרקים

מס על סיגריות אלקטרוניות היה משהו שכל הזמן היה מונח על השולחן, כבר כמה שנים. כולם גם המאדים וגם בעלי החנויות והיצרנים ידעו שזה הולך להגיע. אף אחד לא ידע שזה הולך להגיע כרעם ביום בהיר, ללא הכנה מוקדמת. אף אחד לא תיאר שגם יהיה מדובר באחוזים מפלצתיים כאלה. אז למה בכל זאת יש פה נקודת אור?

הפגנה על העלאת מס לסיגריות אלקטרוניות

אז קודם כל מה בכלל המיסים על הסיגריות האלקטרוניות אומרים?

ובכן איך שהחוק כתוב כרגע, המס הזה אמור לקחת בקבוק שעולה 70 שקל ואף לפעמים ב50 שקל ולייקר אותו טיפה. ממש בקטנה, בערך 2000 שקל לבקבוק. אל תגיד לי שהחישוב הזה לא נכון, זה בדיוק לשון השוק :

“על נוזל למילוי סיגריות אלקטרוניות המס יגיע ל-270% מהמחיר הסיטוני השכיח בתוספת 11.39 שקלים למ”ל ובכל מקרה לא יפחת מ21.81 שקלים למ”ל”.

שזה אומר שבשורה התחתונה נוזל יהיה בעל מס של לפחות 21.81 לכל מ”ל נוזל, לא ניקוטין נוזל! לא, זה לא משנה איזה טעם, גם אם זה בטעם גרביים, גם אם זה בלי ניקוטין. מה שאומר שנוזל של 100 מ”ל, כזה שאתה מסיים תוך שבוע יעלה לך כולה 2180 שקל.

אגב, רגע לפני שזה קורה יש פה אחלה נוזלים לסיגריה אלקטרונית אפילו ב10 שקל.

עכשיו תאמת? אני ממש מאחל לך שיהיה לך מצב כלכלי כזה שזה יאפשר לך לזרוק 2180 שקל על נוזל כל שבוע כן? אבל כולנו יודעים שזה לא המצב. במיוחד אשתך. אז מה עושים?

לא כזה מהר ליברמן

את המס על סיגריות אלקטרוניות ניסו להעביר כבר כמה וכמה פעמים אך ללא הצלחה, בינינו כי זה פשוט לא היה מספיק חשוב באותה התקופה. זה לא היה מספיק חשוב פשוט כי לא פגע עד כדי כך בתעשייה שמגלגלת מיליארדים על גבי המעשנים.

באמת נראה לך שמשהו לא מרוויח מ85% אחוז מס על כל חפיסה שהיית קונה? או על הסדנאות שהלכת אליהם, על התרופות שקנית?

למה עכשיו זה נהיה חשוב ובהול? כי עכשיו סיגריה חד פעמית באמת פגעה בצורה ניכרת בתעשייה שעושה כסף על חשבון המעשנים והרבה מאוד מעשנים עברו לסיגריות אלקטרוניות.

המצב הזה שאנשים במקום להרעיל את עצמם עם מקלות סרטון עברו לאלקטרונית הוא נוראי! סיגריה אלקטרונית ב95% פחות מזיקה מסיגריה רגילה, אז לא רק שהמעשן לשעבר יקנה פחות תרופות או ינסה פחות להיגמל, הוא גם לא יקנה מוצרי טבק וגם יחיה הרבה יותר זמן. מי יסבסד אותו?! אם המצב הנוראי הזה היה ממשיך עוד לא נראה בדלים על הריצפה.

בדל על החוף במידה ויהיה מס על סיגריות אלקטרוניות

האם המס על סיגריות אלקטרוניות יעבור?

זהו שאת זה אי אפשר לדעת בוודאות. ישנם כמה תרחישים אפשריים למס הזה. כדי להבין אותם יותר טוב בואו נבין למה הצו הזה פורסם דווקא עכשיו. הוא פורסם כי עוד כחודש ישנו בג”ץ של העמותה למיגור העישון שדורש מהממשלה להחיל על סיגריה אלקטרונית מיסים.

הצו שמשרד הכלכלה פרסם נועד כדי לטרפד את הבג”ץ של העמותה למיגור העישון. זה גם חוק פופוליסטי שיכניס המון מיסים לקופת המדינה ויקפיץ את הרייטינג של ליברמן. מכאן עולה כי ישנם כמה תרחישים שיכולים לקרות :

  • החוק יעבור במתכונתו הנוכחית וכל בקבוק נוזל יעלה כ2000 שקל. (דבר שלא סביר כי אני מקווה שאתה תתנגד לכך וכי אנחנו ובעלי עסקים נוספים כבר מתנגדים ונפגשים עם מי שצריך בנושא).
  • החוק רק יטרפד את הבג”ץ ולאחר שזה יקרה כולם ישכחו ממנו ולא יחתמו עליו בפועל.
  • החוק יעבור במתכונת מצומצמת שלו עם מיסוי סביר אחרי מסע ומתן עם יוזמי הצו ומשרד הכלכלה (סביר בהחלט, הממשלה אכן יותר מעוניינת לראות מיסים מהתחום מאשר לא לראות שום מס

מתי מס על סיגריות אלקטרוניות יחול?

זה נושא שמאוד קשה לענות עליו, המס כרגע רק בטויוטה הראשונית שלו, עוד לא גובש הצו לגמרי ובטח ובטח שלא נחתם. זה לא יקרה מחר וגם לא מחרותים. זה יכול לקרות עוד שבועיים וגם עוד שנתיים. מה שבטוח שאנחנו ובעלי עסקים אחרים מנסים למזער את הנזק.

בכל מקרה אשמח עם תרשמו בפעמון הירוק בצד שמאל שלכם ובמידה ויהיה עדכון כמובן שנעדכן.

אז איך אתם יכולים לתרום למאבק זה?

ברור לי שאתם לא רוצים לחזור לעשן סיגריות ובלי תמיכה שלכם מס על סיגריות אלקטרוניות יכול לעבור. גם אני יכול להיות אאבד את העסק הזה וברור שזה מאוד מבאס. יחד אם זאת, כמו שהבנתם לא הכל כזה שחור – אני נילחם וגם אתם יכולים לעזור. תרשמו לי בתגובות אולי יש לכם קשרים כאלה ואחרים ותרשמו לעמוד שלי בפייסבוק : העדויות שלכם, הנוכחות שלכם ועוד המון דברים שיכולים לעזור בהחלט יעזרו ואני ארכז את כל הפעילות שלי שם.

לא יחזירו אותנו לעשן ואנחנו נלחם עד הסוף 🙂

אהבתם? שתפו! כנראה שהכתבה הזו תעזור למשהו...

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב print
Print

רוצים עוד כתבות, מאמרים ביקורות בנושא האידוי?

הרשמו לניוזלטר שלנו ותקבלו את כל החדשות, המדריכים, הביקורות לפני כולם!

לפני שנפרד, נשמח לשמור על קשר

אל תפספסו את המבצעים והמוצרים החדשים שלנו, הירשמו עכשיו!

רוצה להיות חבר/ה שלנו?

עד 40%

הנחה עם מבצעים שווים
ממש פה
האם אתה מעל 18?

בכניסתי לאתר זה אני מצהיר כי אני מעל גיל 21 אשר מעשן או מאדה ומסכים לקבל חומר פרסומי על מוצרי עישון. סיגריה אלקטרונית ממכרת ומזיקה לבריאות והומצאה בתור תחליף פחות מזיק לעישון ולכן לא מומלצת לאנשים לא מעשנים.