לוגו של חברת סיגריות אלקטרוניות BreezyClouds
סיגריות אלקטרוניות - הדרך הקלה והנעימה לעולם ללא טבק
IMG_20200519_124035_1

המדריך השלם למעבר לבנייה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב print
Print

ראשי פרקים

“עזוב אותי, אין לי כוח לזה” אמרו לי לקוחות שאחרי זה כעסו אלי שלא העברתי אותם לבנייה לפני…

אז נכון שלבנות זה יותר מסובך מאשר לשלוף סליל ולשים חדש אבל ממש לא נדרש תואר בחשמל או בפיזיקה. את האמת גם ידיים יותר מדי מיומנות לא צריך. כל מה שצריך זה פעם בחודש בערך לשים סליל ולחזק שני ברגים ופעם בשבוע לשלוף כותנה ולהניח חדשה. היתרונות של החמש דקות עבודה עם ראש בנייה האלה פעם בשבוע לגמרי עולים על ההשקעה. בגלל הצורה שבה הטנקים בנוים הטעם הרבה יותר מודגש, ההוצאות על התחזוקה הרבה יותר קטנות והאפשרות להתאים לעצמכם בדיוק את חווית האידוי המושלמת הרבה יותר גדולות. אז תגידו, מדריך זה לראש בנייה לא שווה עשר דקות קריאה גג?

השלבים לבנייה המושלמת

מדריך זה לראש בנייה זה מתייחס לכל סוג ראש/אטומייזר בנייה שקיים אך לכל אחד יש דגשים שונים שעליהם נעבור בסוף המדריך. לפני שנתחיל הנה כל הדברים שתצטרכו:

 • פינצטה
 • מברג
 • קטר
 • כותנה
 • סלילים

בנוסף בוא רגע נעבור את כל סוגי הראשי בנייה שיש :

סוגי צורות השאיפה הקיימים

 • direct lung – DL שאיפה חופשית ישירות לראות עם הרבה אדים המדמה נרגילה
 • mouth to lung – MTL שאיפה “הדוקה” מהפה לריאות עם כמות אדים ושאיפה המדמה סיגריה
 • restricted DL – שאיפה של סוג של בין לבין, שאיפה של נרגילה עם הרבה אדים אך הדוקה

סוגי ראש בנייה הקיימים

 • rebuildable dripper atomizer – RDA, אלו ראשים אשר אינם מכילים מקום לאחסון נוזל, צריך לטפטף אליהם כל כמה שאיפות ויש בתחתית הראש מין אמבטיה קטנה, שם הנוזל נאגר בטפטוף. הראשים האלה מפיקים בדרך כלל את מירב הטעם וכמות גדולה של אדים. הבנייה שלהם מאוד קלה וקשה לטעות בה. החיסרון הוא שכל כמה שאיפות צריך לטפטף ובמידה ומשאירים נוזל באמבטיה הוא יכול לזלוג החוצה.
 • rebuildable tank atomizer – RTA, טנק בנייה כלומר אטומייזר שהנוזל מאוחסן בפנים כמו בראש של סלילים מוכנים. במקום סלילים מוכנים עם כותנה בפנים, מבריגים את הסליל לבד ושמים את הכותנה. אחלה פתרון לאנשים שלא רוצים להתעסק בטפטוף, לרוב טיפה פחות טעים מRDA
 • RDTA – rebuildable dripper tank atomizer, מין החלאה בין RDA לRTA, לא כל כך נפוץ במיוחד בזמן האחרון, זהו אטומייזר שבחלק העליון שלו הוא RDA או dripper בשמו הנוסף לכל דבר אך במקום שהיה לו אמבטיה קטנה בחלק התחתון יש טנק אחסון לנוזל שהכותנה יורדת עליו באמצעות שני פתחים. לרוב נוזל במידה ושמים אותו על הצד אך מעביר טעם שאפשר להשוות לדריפר. הכותנה נספגת עלי ידי הטעייה של הראש לצד כאשר לוקחים שאיפה.

1) הרכבת ומיקום הסליל של הבנייה

ישנו ראש בנייה שמאפשר להרכיב סליל אחד ואף יותר (מדובר בראשים בעלי צורת שאיפה של DL). הסליל בעצם סוגר מעגל חשמלי ולכן כשלוחצים על הכפתור הוא מתחמם. כדי שסליל יתחמם קצה אחד של הסליל אמור להיות בחור מבודד וקצה שני בחור שהוא לא מבודד. בראשים של סליל אחד בלתי אפשרי לא להרכיב אותו נכון, אך בראשים בעלי שני הסלילים ניתן פשוט לראות על הדק (שזה בעצם המשטח התחתון שעליו בונים) בידוד פלסטיק, יש לשים לב לשים קצה של סליל אחד בצד של הבידוד וקצה שני בצד ההפוך ואותו הדבר עם הסלילים הנוספים. כמו כן ניתן להסתכל האם כאשר תשחילו כותנה היא תיפול לחורים שמיועדים אליה.

רואים את הפלסטיק הצהוב הזה באמצע של הברגים? הוא בעצם מבודד בכל סליל רגל של סליל אחת.

כאשר אתם מרכיבים את הסליל תסתכלו מאיפה הוא יקבל את האוויר כשאתם שואפים. תמקמו את הסליל כך שבשאיפה האוויר ינשוף על הסליל ולכיוון הפה שלכם בדרך הכי קצרה. תנסו למקם את הסליל כך שהאוויר ינשוף אליו ישירות ויעטוף את כולו ושהסליל יהיה כמה שיותר באמצע בין הפה וחורי האוויר. כמובן שיש לבדוק שהסליל לא יהיה לא עקום לא בצורה אנכית ולא בצורה אופקית בדיוק כמו בתמונות של מדריך לראש בנייה.

מדריך של מיקום הסליל של ראש בנייה
כך אמור לשבת הסליל מול פתח שדרכו נכנס האוויר

הוצאת “הקצרים” מסליל הבנייה

כאשר הרכבתם את הסליל וחיזקתם את הברגים יש לשים וואטים מאוד נמוכים במכשיר ולהליט את הסליל. אז בואו בקצרה נדבר על מה זה וואטים ואיך לדעת כמה וואטים לשים. בפועל מה שמשנה במכשיר זה דווקא הוולט ולא הוואט, הוולט נקבע על ידי ההתנגדות של הסליל ועל ידי הוואטים. מכיוון שלכל סליל יש התנגדות שונה אז גם עם תשימו שני סלילים שונים על אותם הווטים תקבלו וולט שונה לגמרי. וולט גבוהה מדי מייצר גם חום גבוהה מדי שיכול לשרוף את הסליל וגם את הכותנה שתכף נשים. אז איך נדע כמה וואלט לשים למצב אופטימלי? פשוט מאוד, ברוב הסיגריות האלקטרוניות ניתן לראות כמה וולט המכשיר מעביר בזה הרגע כשאתם לוחצים על הכפתור של הירייה. אז תתחילו מוואטים מאוד נמוכים ותתאימו אותם עד שתגיע לכ3 volt. במכשירים מסוימים ישנו גם אופציה לשלוט במצב הוולטים ישירות – בתפריט ניתן לבחור VV במקום VW.

בצד שמאל ניתן לראות שהמכשיר עובד על 3.86V כאשר לוחצים על הכפתור

אז אחרי שהגעתם לכ3 Volt תלחצו על הכפתור של הירייה ערוכות ותראו איך הסליל נדלק. הסליל אמור להידלק מהאמצע לצדדים ולא אמורים להיות בשום מקום נקודות אדומות הבוהקות יותר משאר הסליל כאשר הוא דלוק ואדום. במידה ואתם רואים נקודות כאלה אז תזרקו את הראש בנייה כולל המכשיר והסליל לפח. סתם,צוחק…הנקודות האלה נגרמות כתוצאה מזה שיש קצר בין כל ליפוף לליפוף וזה בסדר. זה יקרה כמעט בכל סליל. תיקחו פינצטה ותברישו את הסליל מצד לצד, ככה אתם תפרידו בין כל ליפוף וליפוף ולא יהיה קצרים יותר. תלחצו על הכפתור של הירייה ותחזרו על הפעולה במידת הצורך עד שהסליל יידלק מהאמצע לצדדים. במידה וזה ראש של שני סלילים, שני הסלילים אמורים להידלק בצורה שווה באותו הזמן.

כך אמור להיראות סליל שנדלק באופן אחיד, מהאמצע לצדדים

2) מדריך להנחת הכותנה בראש בנייה

לפני שתשימו את הכותנה תוודאו שאתם נוגעים בה בידיים נקיות, אחרת תקבלו טעם לוואי. לוקחים חתיכה של כותנה אשר נראית לנו מספיק עבה בשביל שתמלא את כל הסליל לגמרי בצורה די הדוקה. מגלגלים קצה אחת שלה כך שתוכלו להשחיל את הקצה לתוך הסליל ומשחילים בעדינות.

מדריך לראש בנייה הכנסת הכותנה

הכותנה צריכה לעבור בתוך הסליל עם התנגדות קטנה לפעמים אף אפשר לשמוע אותה “חורקת”, אך היא לא אמורה להזיז את הסליל. גוזרים את הכותנה כך שתהייה מעט מתחת לסוף החור שממנו נכנס הנוזל לתוך הכיסים של הכותנה. במידה וזה מה שתעשו תקבלו ספיגה אופטימלית.

גזירת הכותנה בראש בנייה

שימו לב שגם בכיסים שמיועדים לכותנה, הכותנה לא יושבת הדוק מדי, היא צריכה למלא את הכיסים אך אתם לא אמורים לדחוס אותה בכוח. לפני שאתם מכניסים את הכותנה לבפנים מומלץ לדלל קצת את הקצוות.

מדריך לראש בנייה דילול הכותנה

אחרי שהנחתם את הכותנה, תטפטפו קצת מהנוזל האוהב אליכם על הסליל עצמו שהכותנה תספג מאט ותנו לחיצה (על וואטים נמוכים כן) תחזרו על הפעולה כחמש שש פעמים עד שתראו שהכותנה ספוגה. כך תעבירו את טעם הלוואי של הסלילים ושל הכותנה “ותלמדו את הכותנה לספוג”. תרכיבו את הטנק ותמלאו נוזל ותצאו לדרך…אידוי נעים וטעים!

מדריך לראש בנייה חימום הסליל

אחרי שעברתם על מדריך זה לראש בנייה, כמה חידודים…

MTL RTA

ברוב הטנקים האלה בדרך כלל הכיסים שבהם יושבת הכותנה מאוד קטנים, אז צריך לשים לב שמדללים כותנה כמו שצריך כדי שהיא לא תשב שם הדוק ולא תעצור את ספיגת הנוזל. כמו כן בראשים של MTL צריך לקחת סלילים לMTL שבדרך כלל עם סליל דק ועם התנגדות יחסית גבוהה.

DL RTA

אם אתם יודעים לבנות ראש בנייה של MTL סביר להניח שגם ראש של DL תבנו כמו שצריך. פשוט ישנם ראשים של שני סלילים, אז צריך להרכיב את שניהם ולשים לשניהם כותנה, די ברור לא? אפשר גם בראשים של בנייה של שני סלילים לשים רק סליל אחד, רק צריך לשים לב להעביר את הסליל לאמצע וגם בעדיפות לשים סליל בקוטר יותר גדול כך שימלא את החלל הריק…

RDA

הבנייה פה מאוד פשוטה, אין צורך לדלל פה את הכותנה כמעט כלל, אולי טיפה בקצוות שתספג יותר מהר. הכותנה כן צריכה לגעת בדק בבריכה ששם נאגר הנוזל.

RDTA

הבנייה פה היא מזכירה RTA, תשימו לב שתמלאו את החורים של הכותנה כמו שצריך אך לא לדחוף את הכותנה בכוח, אחרת היא לא תספוג. ניתן להוריד את הכותנה עד התחתית של הטנק שממוקם תחת הדק, זה לא חובה כי גם ככה כל פעם שתטעו את הטנק כדי לקחת שאיפה, הכותנה תיגע בנוזל. מה שכן עם הזמן כשהכותנה כל הזמן יושבת בתוך הנוזל היא עלולה לאבד קצת את כושר הספיגה שלה ואת העמידות שלה.

בנייה נעימה ומוזמנים לשאול כל דבר לגבי בנייה בתגובות ואנחנו גם נדאג לעדכן את המדריך 🙂

כמו כן במדריך המצוין הזה של VAPE ON IL ניתן לראות הכל בVIDEO

אהבתם? שתפו! כנראה שהכתבה הזו תעזור למשהו...

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב print
Print

רוצים עוד כתבות, מאמרים ביקורות בנושא האידוי?

הרשמו לניוזלטר שלנו ותקבלו את כל החדשות, המדריכים, הביקורות לפני כולם!

לפני שנפרד, נשמח לשמור על קשר

אל תפספסו את המבצעים והמוצרים החדשים שלנו, הירשמו עכשיו!

רוצה להיות חבר/ה שלנו?

עד 40%

הנחה עם מבצעים שווים
ממש פה
האם אתה מעל 18?

בכניסתי לאתר זה אני מצהיר כי אני מעל גיל 21 אשר מעשן או מאדה ומסכים לקבל חומר פרסומי על מוצרי עישון. סיגריה אלקטרונית ממכרת ומזיקה לבריאות והומצאה בתור תחליף פחות מזיק לעישון ולכן לא מומלצת לאנשים לא מעשנים.