לוגו של חברת סיגריות אלקטרוניות BreezyClouds
סיגריות אלקטרוניות - הדרך הקלה והנעימה לעולם ללא טבק
IMG_20200504_155849

המדריך השלם למעבר מעישון לאידוי סיגריה אלקטרונית

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב print
Print

ראשי פרקים

המדריך המלא למעבר מעישון לאידוי סיגריה אלקטרונית

אזהרות לגבי סיגריה אלקטרונית

אין ספק שסיגריה אלקטרונית אינה דבר בריא וכמובן לא מומלצת לשימוש לאנשים לא מעשנים כלל ולאנשים מתחת לגיל 18. יחד עם זאת משרד הבריאות הבריטי וביחד עם עוד מדינות מפותחות בעולם טוענים כי סיגריה אלקטרונית מזיקה ב95% פחות. כמו כן מדריך זה לא נועד לקדם או לפרסם שימוש בסיגריה אלקטרונית אלה להסביר איך לעבור לסיגריה אלקטרונית בקלות כך שלא תרצו לחזור לעשן.

 יש לציין ששום אדם שלא מעשן כבר או/ו מתחת לגיל 18 לא אמור להשתמש בסיגריה אלקטרונית. סיגריה אלקטרונית מכילה חומר ממכר כאשר עם ניקוטין ומזיקה לבריאות.

אז אם אתם מעשנים מעל גיל 18 ולא הצלחתם לזרוק את הסיגריות הרגילות בשום דרך אחרת להלן השלבים הפשוטים למעבר לאידוי :

1) זיהוי הצורך שלכם והתאמת המכשיר

הצורך של האנשים המעשנים שני קופסאות סיגריות אדומות ביום הוא שונה לגמרי מאנשים המעשנים שלוש ארבע סיגריות בודדות ביום. בנוסף אדם המעשן נרגילה עם כמות אדים גדולה וטבקים בטעמים סביר להניח שלא יתחבר לשאיפה הדוקה כמו סיגריה וטעמי טבק. לכן קודם כל חשוב לסקור את סוגי המעשנים ביחד עם סוגי המכשירים על מנת באמת למצוא מכשיר אשר יתאים לצורך שלך.

סוגי המכשירים וצורות השאיפה :

1) מכשירים בצורת שאיפה של נרגילה – אלה הם מכשירים אשר מוציאים כמות אדים גדולה יחסית, מקבלים מהם יותר טעם ובעלי צורת שאיפה פתוחה כלומר ישירות לריאות בדיוק כמו נרגילה. סיגריה אלקטרונית GEN

2) מכשירים בצורת שאיפה של סיגריה – אלה הם מכשירים אשר מוציאים כמות אדים בערך כמו עשן מסיגריה, צורת השאיפה שלהם הדוקה כלומר מהפה לריאות.

סיגריה אלקטרונית Target mini2

 

3) מכשירי פודים – אלה הם מכשירים קטנים שבחלקם אף ישנה אפשרות לשני הצורות שאיפה. אך בגלל הגודל הקטן שלהם, אין מה לצפות לכמות של אדים או לחיי סוללה גדולים מדי.

סיגריה אלקטרונית zero

סוגי המעשנים :

 1. מעשן כבד של סיגריות,יותר מקופסה ביום – לאנשים האלה בדרך כלל מתאימים מכשירים בצורת שאיפה של סיגריה אך לא פודים. הסיבה לכך היא שהמכשירים האלה בכמות ניקוטין מתאימה יספקו “צריבה בגרון” תחושה שכל מעשן מכיר כאשר לוקח שאיפה. בנוסף כנגד מכשירי הפודים, המכשירים היותר גדולים בדרך כלל ישרדו יום שלם ללא הטענה וניתן לשים בהם אחוז ניקוטין גבוהה על מנת שהגוף לא ירגיש בחסרון של הניקוטין.
 2. מעשן ממוצע של סיגריות קופסה או מתחת לזה. מעשנים אלה יכולים לקחת מכשיר פודים שלרוב העלות שלו מאוד נמוכה – בסדר גודל של 100-200 שקל. במכשירים מסוג זה בדרך כלל שמים נוזלים עם ניקוטין מלח שהחומציות שלו מאוד דומה לחומציות של הגוף שלנו ולכן הוא עובר בגרון חלק. בגלל הסיבה הזו ובגלל עצם העובדה שמכשירי פודים לרוב לא מוציאים המון אדים (בצורת שאיפה של סיגריה) ניתן להשתמש באחוזי ניקוטין מלח גבוהים אשר יגרום לתחושת שובע מהר תוך כמה שאיפות בודדות. מצד שני ישנם אנשים אשר יש להם רגישות לניקוטין מלח, אז אם אתם מרגישים סחרחורת, כאבי ראש או גירוי בגרון כשאתם מאדים, עדיף להחליף לניקוטין רגיל.
 3. אנשים המעשנים נרגילה – מעשנים אלה ככל הנראה ירצו דווקא מכשיר בצורת שאיפה של נרגילה גם בגלל אופי השאיפה וגם בגלל שהפקת האדים היותר גדולה דבר אשר מדמה נרגילה. מכשירים אלה יותר גדולים בגלל קיבולת הסוללה היותר גדולה. המכשירים האלה מצריכים יותר עצמה על מנת להפיק כמות אדים גדולה. 

אז אחרי שפחות או יותר הבנתם איזה מכשיר אתם צריכים כל מה שנותר זה לבחור נוזל ורמת ניקוטין

2) בחירת נוזל לסיגריה אלקטרונית

גם בנוזלים לסיגריה אלקטרונית ישנו מבחר לא קטן של סוגי ניקוטין, רמת ניקוטין וטעמים. כאן ריכזנו עבורכם בקצרה את הסוגים השונים שיש ואיזה נוזל ורמת ניקוטין מתאים לאיזה מכשיר.

בחירת פרופיל טעם של סיגריה אלקטרונית

נוזלים לסיגריות אלקטרוניות מגיעים במגוון טעמים ופרופילים של טעם שונים. הטעמים זה חלק מאוד חשוב במעבר לאידוי וישנם טעמים מסוימים שאנשים מתחברים אליהם בעוד שהשאר לא. התחום הזה הוא די טעם אישי והתאמה אישית. כאן נסביר בקצרה על פרופילי הטעם השונים ומה השוני בניהם.

טעמי טבקישנם הרבה מאוד אנשים שהפסיקו לעשן בזכות טעמי הטבק מכיוון שכך הם הצליחו “לעבוד על המוח” בתקופה הראשונה במיוחד במצבים אשר היו רגילים להדליק סיגריה בהם כגון הקפה של הבוקר, אחרי ארוחה טובה וכדומה. טעמי הטבק בסיגריה האלקטרונית בדרך כלל מורכבים מכמה טעמים כמו טבק ווניל, טבק עם אגוזים ועוד. הם בעצם משקפים את הטעם “הטוב” של הטבק הרגיל ללא טעם העשן והאפר. יחד עם זאת ישנם דווקא אנשים שהעדיפו טעמי פירות דווקא כדי “להשכיח” את הטבק מהחיים שלו.

טעמי פירות : ישנו מגוון רחב של טעמי פירות בנוזלים לסיגריה אלקטרונית, בדרך כלל אלו מיקסים של כמה פירות כך שיוצא טעם מורכב, רענן וקליל. כל יצרן משתמש בתמציות שונות ובמינונים שונים כך שתפוח מסוים של יצרן הוא תפוח אחר לגמרי של יצרן אחר.

טעמי קינוחיםלרוב מדובר בטעמים של עוגות, עוגיות ודומיהם אשר יוצרים טעמים מתוקים ומורכבים אף עם טעמי מאפה ברקע. טעמי הקינוחים מעולים לחובבי האנשים האוהבים טעמים דומיננטיים וישנם אף אנשים שאוהבים להשתמש בהם דווקא בצורת שאיפה של סיגריה כי כך הם מצליחים לאזן את המתיקות של הנוזל ולהשתמש בו ביחד עם קפה.

טעמים חלביים : לרוב מדובר בנוזלים שהם קינוחים או פירות שהוסיפו להם תמציות חלביות לדוגמה טעמי יוגורט, טעמי מילקשייק, טעמי תה תאילנדי ועוד. הוספת “חלביות” לנוזלים מאזנת בדרך כלל את המתיקות של הנוזל ונותנת לו מין טעם “חלבי” ברקע.

טעמים עם אייס או מנטול : בדרך כלל משתמשים במנטול או אייס (קולר) בטעמי פירות. נוזלים אלה לסיגריה אלקטרונית גורמים לנוזל להרגיש קריר בפה והולכים מצוין במיוחד בתקופת הקיץ. בנוסף נוזלים אלה נותנים בדרך כלל תחושה של משהו קריר ונעים שעובר בגרון וכך בעצם מדמים תחושה של עישון בגרון. ישנם שני סוגים של קרירות עיקריים בנוזלים (ישנם יותר, אבל כאן נדבר על שני העיקריים) מנטול וקולר. למנטול יש גם טעם של מנטה/מנטול ואילו נוזלים עם קולר פשוט קרים בדרך כלל בלי טעמי לוואי.

בחירת כמות וסוג ניקוטין

ישנם רמות ניקוטין שונות בנוזלים לסיגריה אלקטרונית. הרמות נמדדות במיליגרם למיליליטר נוזל או באחוז למיליליטר נוזל. למשל נוזלים אשר כתוב אליהם 3 מיליגרם הם 0.03 אחוז ניקוטין ואילו נוזלים עם 20 מיליגרם הם 0.2 אחוז ניקוטין. 

למרות השוני בכמות הניקוטין בנוזלים הכמות בפועל של הניקוטין שנספגת לגוף יכול להיות שונה באותו אחוז הניקוטין אך במכשיר שונה. הסיבה לזה היא שמכשירים בצורת שאיפה שונות מוציאים כמות אדים שונה. בעוד שבמכשירים בצורת שאיפה של נרגילה ניקח רמת ניקוטין קטנה כי נשאף הרבה אדים בכל שאיפה נעשה בדיוק ההפך בצורת שאיפה של סיגריה.

להלן כמויות ניקוטין נפוצות לכל מכשיר :

יש לקחת בחשבון שבכל מכשיר ניתן להשתמש בנוזלים ללא ניקוטין בכלל וניתן לרדת בהדרגה ברמות הניקוטין עד 0 ניקוטין ולהספיק לאדות בכלל. הרמות המופיעות כאן אינם רמות נפוצות בקרב מעשנים שעברו לאידוי.

צורת שאיפה של נרגילה : עד 6 מ”ג ניקוטין בעוד שמשתמשים ב6 מ”ג ניקוטין במקרים מאוד קיצוניים של מעשן כבד כאשר 3 מ”ג לא מספק אותו. 6 מ”ג ניקוטין רגיל נותן צריבה מאוד חזקה בגרון.

צורת שאיפה של סיגריה : עד 18 מ”ג ניקוטין, בדרך כלל מרבית האנשים לוקחים 6 מ”ג ניקוטין והמעשנים הכבדים לוקחים 12 מ”ג.

פודים : עד 20 מ”ג ניקוטין ובדרך כלל ניקוטין מלח. בגלל כמות האדים הקטנה יחסית, כמות הניקוטין צריכה להיות גבוהה ועדיף להשתמש בניקוטין על בסיס מלח על מנת שיעבור חלק בגרון ויספק מהר.

3) תפעול המכשיר ותחזוקה שוטפת

מזל טוב, אתם כבר בסוף של המעבר שלכם לאידוי, כאן נדבר על ההפעלה הראשונה של סיגריה אלקטרונית ודברים חשובים שתצטרכו לדעת על השימוש בה.

 1. מילוי הסיגריה האלקטרונית – המילוי של סיגריה אלקטרונית מתבצע בראשים של סיגריה אלקטרונית על ידי הברגה החוצה או הרמה ודחיפה או סתם דחיפה של החלק העליון של הראש.  בפודים ממלאים את הפוד עצמו ובדרך כלל ישנו רק חור מילוי אחד אז קשה להתבלבל. ממלאים נוזל בתוך פתח צדדי ולא האמצעי, מומלץ להשאיר טיפה מקום ולא למלות עד הסוף.

 2. הגדרת הוואטים של המכשיר – במכשירים מסוימים ניתן להגדיר את הוואטים שבהם המכשיר מאדה אך ישנם מכשירים שהוואטים שם קבועים והם ברמה האופטימלית. כמה שיותר וואטים – כך תקבלו יותר טעם ויותר אדים אך אדים חמים יותר. בכל ראש ישנו סליל שכתוב עליו טווח הוואטים המומלץ שלו וצריך לעבוד בהתאם לטווח. במידה ותעבדו מתחת לטווח לא תחממו את הסליל לרמה האופטימלית של אידוי הנוזל וכך לא תקבלו מספיק טעם או הנוזל לא יתאדה ותשאפו טיפול של נוזל.
  במידה ותעבדו מעל לטווח הסליל יתחמם יותר מדי וישרוף את הכותנה מכיוון שהנוזל לא יספיק להיספג.
 3. סליל או פוד חדש – כאשר שמים סליל או פוד חדש יש לתת לכותנה בתוך הסליל או הפוד כ5 דקות להיספג בנוזל. במידה ותתחילו להשתמש בסיגריה האלקטרונית ישר – סביר להניח שפשוט תשרפו את הכותנה בתוך הסליל. כאשר ממלאים נוזל לאחר מכן כבר לא צריך לחכות שוב, אך מומלץ לשים לב שרמת הנוזל במכשיר לא יורדת לגמרי עד הסוף. אתם תדעו שזה הזמן להחליף פוד או סליל כאשר תרגישו שהטעם נפגע קצת או שיש טעם של שרוף. לרוב ברוב הסלילים ועם נוזלים איכותיים זה קורה אחרי כשבוע.

הימים הראשונים עם סיגריה אלקטרונית 

בימים הראשונים יכול להיות שתגעגעו לסיגריות רגילות אך לא בהכרח. לא חובה לזרוק את החפיסת סיגריות ישר וניתן לעט לעט לצמצם את השימוש בסיגריות רגילות עד אשר מורידים אותם לגמרי. כמובן שמומלץ לזרוק את חפיסת הסיגריות ישר לפח אחרי שקניתם אלקטרונית כדי שסיגריה רגילה תהיה מחוץ להשגה שלכם. במידה ותבחרו לאדות נוזלים עם ניקוטין הגוף שלכם עדיין יצרוך ניקוטין אז הדחף לעשן סיגריות רגילות לא היה גדול מדי. אנשים שיש להם רצון אז לעשן סיגריה רגילה בדרך כלל לוקחים כמה שאיפות מהאלקטרונית והרצון כבר נעלם. הנה כמה דברים שאנשים דיווחו אחרי שעברו מעישון לאידוי שיתנו לכם מוטיבציה.

 1. אחרי שבוע שבועיים אנשים דיווחו כי חזר להם חוש הטעם והריח.
 2. סיגריה אלקטרונית לא משאירה ריח רע בפה אצבעות ובגדים.
 3. אנשים דיווחו כי נהיה להם יותר קל לנשום ולבצע פעילות גופנית.

בקיצור, סיגריה אלקטרונית היינה דבר מזיק וממכר אך הקונצנזוס של הרבה משרדי בריאות במדינות מפותחות היא שהיא פחות מזיקה מסיגריות רגילות. זה כמובן לא אומר שאנשים שלא מעשנים או כאלה המסוגלים להפסיק לעשן לגמרי צריכים להתחיל או לעבור לאידוי. אך הרבה אנשים מעשנים שעברו לאידוי מדווחים על שיפור ניכר ברמת החיים ובבריאות וזאת בדיוק הסיבה שלשמה הקמנו את Breezyclouds.

כל שאלה לגבי מעבר לאידוי או אידוי בכללי נשמח לענות ולעזור לכם בקבוצה שלנו בפייסבוק.

אהבתם? שתפו! כנראה שהכתבה הזו תעזור למשהו...

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב print
Print

רוצים עוד כתבות, מאמרים ביקורות בנושא האידוי?

הרשמו לניוזלטר שלנו ותקבלו את כל החדשות, המדריכים, הביקורות לפני כולם!

לפני שנפרד, נשמח לשמור על קשר

אל תפספסו את המבצעים והמוצרים החדשים שלנו, הירשמו עכשיו!

רוצה להיות חבר/ה שלנו?

עד 40%

הנחה עם מבצעים שווים
ממש פה
האם אתה מעל 18?

בכניסתי לאתר זה אני מצהיר כי אני מעל גיל 21 אשר מעשן או מאדה ומסכים לקבל חומר פרסומי על מוצרי עישון. סיגריה אלקטרונית ממכרת ומזיקה לבריאות והומצאה בתור תחליף פחות מזיק לעישון ולכן לא מומלצת לאנשים לא מעשנים.